Відділення променевої терапії №1
Відділення променевої терапії №1
Служба променевої терапії була створена в 1969 році.
Відділення променевої терапії надає спеціалізовану допомогу онкологічним хворим з використанням методик сучасної променевої терапії. Лікування пацієнтів здійснюється як в стаціонарних, так і амбулаторних умовах. Радіологічний корпус розташований поблизу основних корпусів, оточений лісом, сприятливо впливає на пацієнтів під час прогулянок. Персонал відділення (лікарі, середній та молодший персонал) уважно ставляться до потреб хворих, здійснюючи висококваліфіковану допомогу.
Співробітники відділення променевої терапії зарекомендували себе як високопрофесійні фахівці. До нас звертаються за медичною допомогою мешканці сусідніх областей і країн ближнього зарубіжжя.
Променева терапія здійснюється в самостійному плані і як етап комбінованого лікування в поєднанні з хірургічним методом. При необхідності курс опромінення доповнюється лікарською терапією.
Великі можливості променева терапія набуває в якості паліативного впливу. Опромінення використовується з знеболюючою метою при метастазах в кістки скелета, для запобігання переломів, а також при ураженні головного мозку, лімфатичних вузлах, здавлюють життєво важливі органи середостіння, черевної порожнини.
Протизапальна променева терапія в малих дозах (0.15-0.3Гр) з успіхом застосовується для лікування гострих і хронічних запальних процесів, особливо при дегенеративно-дистрофічних процесах в суглобах, кістках (п’яткова “шпора”), хребті. При цьому значно зменшується больовий синдром і відновлюється рухливість органу.
Основні локалізації пухлин, при яких можливе проведення променевої терапії:
• Пухлини голови та шиї (рак органів порожнини рота, глотки, носоглотки, гортані).
• Рак молочної залози (післяопераційна променева терапія після радикальної мастектомії, радикальної резекції молочної залози, на область рубця, самостійна променева терапія).
• Рак легкого (пред-післяопераційна променева терапія, опромінення в самостійному варіанті).
• Рак стравоходу, прямої кишки
• Рак передміхурової залози, сечового міхура (радикальний курс), променева терапія з приводу рецидиву після радикальної простатектомії, цистектомії.
• Лімфопроліферативні захворювання
• Пухлини центральної нервової системи (гліобластоми, астроцитоми, метастази в головний мозок).
• Пухлини шкіри (рак, базаліома)
Променеве лікування здійснюється на гамма-терапевтичних апаратах РОКУС, Тератрон. У грудні 2016 року було проведено перезарядка апарату РОКУС. Вихідні параметри і якість роботи апаратів підтверджуються свідченнями про результати метрологічного контролю. На цих підставах вищевказані апарати допущені до використання в променевої терапії. Згідно протоколів ТЛД контролю, які щорічно проводяться під егідою МАГАТЕ, отримані результати похибок поглинання дози знаходяться в межах довірчого інтервалу 5% і становлять 1,2% для апарату РОКУС, 0% для апарату Тератрон. Даний факт підтверджує точність дози, що підводиться пацієнтам під час проходження променевого лікування.
Опромінення проводиться за допомогою джерела кобальт 60, високої потужності дози. Апарати мають надійний захист, лікувальна процедура здійснюється протягом 5-10 хвилин.
Пацієнти відділення отримують весь необхідний перелік обстеження в параклінічних відділеннях лікарні для уточнення ступеня поширення пухлинного процесу. Відповідно до рекомендацій консиліуму за участю хіміотерапевта, променевого терапевта, вибирається оптимальна схема лікування, що включає лікарську, хірургічну або променеву допомогу пацієнтам.
Наші лікарі

Зміїв Володимир Олександрович

Меркулова Оксана Валентинівна

Таран Оксана Анатоліївна

Яценко Юлія Миколаївна

Горбунова Наталія Олександрівна

Щербак Ольга Вікторівна

Домнишев Сергій Петрович
Мазур В.Н.
