Міжнародні клінічні випробування в онкології

Головна / Пацієнтам / Міжнародні клінічні випробування в онкології

Харківський Обласний Центр Онкології має більш ніж 15-річний досвід проведення клінічних випробувань лікарських препаратів. Велика кількість завершених і поточних клінічних досліджень, знання і відпрацьовані навички фахівців дозволяють проводити таку діяльність у повній відповідності з етичними принципами Ґельсінської Декларації Всесвітньої Медичної Асоціації «Етичні принципи проведення медичних досліджень за участю людини» і спеціальних міжнародних правил належної клінічної практики (GCP – Good Clinical Practice). Цим досягається забезпечення прав і безпеки пацієнтів, що приймають участь в дослідженнях.

Пацієнт може бути включений в клінічне випробування виключно на підставі добровільної інформованої згоди, отриманої після детального ознайомлення з матеріалами випробування, а також за умови відповідності його захворювання критеріям включення в дослідження. У сучасній медицині роль клінічних випробувань перед виведенням препарату на ринок лікарських засобів значно зросла. Це викликано впровадженням в практику принципів доказової медицини, головним з яких є прийняття конкретних клінічних рішень для лікування пацієнта виключно на базі доведених наукових фактів, які можуть бути отримані саме в результаті якісно спланованих і контрольованих клінічних випробувань.

Клінічних випробувань на цей час в Україні значно менше, ніж в США і в Європі, разом з тим українські громадяни теж мають реальну можливість брати участь в клінічних випробуваннях. Лікар при виконанні клінічних випробувань виконує всі процедури строго за сучасними міжнародними стандартами. Пацієнти отримують доступ до найпередовіших медичних технологій, до новітніх лікарських препаратів. У будь-якій країні світу участь в клінічних дослідженнях престижно і для пацієнтів і для клініки. Замовники дослідження проводять обов’язковий ретельний відбір лікувального закладу для цієї діяльності, з огляду на його оснащеність і кваліфікацію персоналу.

У світовій онкології через високу актуальність цієї проблеми зараз спостерігається бурхливий прогрес створення нових, все більш ефективних препаратів. В Україні присутність новітніх препаратів ускладнена через цілу низку причин, включаючи фінансову складову, в цих умовах клінічні випробування дають нові надії хворим. Число клінічних випробувань в галузі онкології зараз зростає в усьому світі.

В Обласному центрі онкології клінічні випробування проводяться за міжнародним стандартом ICH GCP, зі схвалення Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України. Клініка бере участь в клінічних випробуваннях при більшості онкологічних захворювань: рак легенів, рак молочної залози, пухлини шлунково-кишкового тракту, яєчників, нирок і сечового міхура, передміхурової і підшлункової залоз, інші злоякісні новоутворення, а також при гематологічних захворюваннях.

При цьому витрати на участь в клінічному дослідженні покривають його організатори, для пацієнтів різноманітне обстеження та лікування є безкоштовним.

Харківський Обласний центр онкології, як один із провідних спеціалізованих центрів в країні, приймає пацієнтів з усієї України.

Клінічні випробування – це реальна можливість для пацієнтів безкоштовно отримати доступ до найсучасніших інноваційних препаратів.

Якщо Ви бажаєте поставити запитання про проведення клінічних випробувань в онкології, якщо Ви претендуєте стати учасником якогось з випробувань по новим препаратам, Ви можете отримати необхідну Вам інформацію, написавши листа на електронну адресу відділу кінічних досліджень КНП «Обласний центр онкології» – dcrkhonco@gmail.com

Також Ви можете більш детально ознайомитися з потрібним для Вас клінічним випробуванням у відповідному розділі на сайті ДЕЦ України https://clinicaltrials.dec.gov.ua

З останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я України щодо схвалення міжнародних клінічних випробувань в нашій країні Ви можете ознайомитися за посиланням: http://www.dec.gov.ua/index.php/ua/ekspertiza-materialiv-doklinichnikh-ta-klinichnikh-viprobuvan/nakazi-moz-ukrajini-pro-provedennya-kv

Якщо у Вас виникли питання, пропонуємо написати нам листа: